image

Resultat

Det är dags att summera den 35:e upplagan av Fredsloppet.

Resultatlistor

2019

Damer 10 km

1 43:02.3 10204 Lykke Barck
2 45:29.9 10157 Ulrika Grönérus, Majornas IK
3 49:02.8 10011 Gema Alvarez
4 49:03.4 10099 Katja Leibe Bergstedt, Solvikingarna
5 50:08.6 10069 Anna Funkqvist
6 50:20.4 10155 Li Edqvist
7 50:22.9 10142 Tova Norblad, Vita Björn Norra
8 50:48.6 10109 Maria Seiver
9 53:52.7 10008 Matilda Carlström, Göteborg
10 54:11.6 10111 Marlene Johanson, -
11 55:04.1 10165 Louise Segerfelt
12 55:13.8 10140 Amanda Karlsson, Vita Björn Norra
13 55:27.6 10158 Linda Segerfelt
14 55:58.7 10034 Matilda Blomgren
15 57:11.2 10168 Frida Dunger- Johansson, Spring för Västsahara/ Emmaus Stockholm
16 57:13.2 10179 Anna Helena Burmark, Björkåfrihet
17 57:43.8 10144 Elin Andersson, Göteborg
18 58:37.3 10017 Ajla Hodzic, Gbgnoob
19 58:37.7 10018 Desideria Rolfö, Gbg noob
20 59:01.5 10097 Linnea Back, GÖTEBORG
21 59:32.5 10200 Malin Andersson
22 59:57.1 10058 Ylva Zetterlund, Proletären FF
23 1:00:45.8 10104 Karin Jansson
24 1:01:34.8 10128 Veronika Vinkó
25 1:01:51.4 10029 Lina Baron
26 1:03:29.5 10156 Svetlana Söderlund
27 1:03:41.1 10143 Anna Fölsch, Göteborg
28 1:04:04.2 10151 Magda Hojjat
29 1:04:17.9 10092 Samaneh Eskandari
30 1:06:15.5 10127 Claudia Cauli
31 1:06:16.2 10180 Randi Franzke
32 1:07:05.4 10027 Johanna Olausson, göteborg
33 1:08:17.4 10115 Ana Schlafer
34 1:08:18.6 10190 Erika Jacobsson
35 1:09:06.4 10163 Maria Björklund Jönsson
36 1:11:48.2 10116 Ida Feltzin
37 1:16:00.9 10089 Sandra Caraan, Vegan Runners IK
38 1:18:42.0 10112 Sandra Lindblom
39 1:19:22.1 10118 Nadja Charters-Rowe

Damer 5 km

1 18:07.7 5217 Ine Bakken, Gular IL
2 21:56.6 5192 Emma Skygebjerg, Runacademy IF
3 22:55.2 5153 Nathalie Alvarado, Blatte United
4 23:51.2 5143 Malin Wiberg
5 25:36.5 5040 Karin Emanuelsson
6 26:17.6 5107 Lilla Radovics, Lindome
7 26:29.1 5283 Beatrice Häggendal, Göteborg
8 26:55.0 5191 Tilda Skygebjerg
9 27:42.9 5147 Lovisa Gustafsson
10 27:45.1 5189 Elin Rittmark, Göteborg
11 27:51.1 5271 Sara Rivera Olsson
12 28:00.9 5181 Alice Aobadia
13 28:30.0 5262 Anette Niklasson, Björkåfrihet
14 28:38.1 5112 Hanna Forslund
15 28:42.4 5030 Marcia Grimes
16 28:50.8 5101 Liliana Juarez Andino
17 28:55.2 5300 Linn Talmark
18 29:02.5 5043 Sara Staafgård
19 29:03.2 5042 Ulrica Nord Jansson
20 29:29.1 5237 Anna-Karin Larsson
21 29:47.8 5393 Hanna Jadenius, Proletären FF
22 29:53.7 5196 Monika Sundin, Olofstorp
23 29:55.7 5260 Felicia Haara, Blatte United
24 30:29.8 5301 Tina Naga
25 30:41.1 5275 Amela Alivodic
26 30:47.6 5215 Jenny Irvine, Bergsjö Skolan
27 30:48.0 5293 Karin Persson, -
28 30:50.4 5211 Anna Bjurklint, Mölndal
29 30:52.9 5261 Sofia Nilsson, Björkåfrihet
30 31:12.0 5024 Karin Mattsson
31 31:13.1 5106 Karin Björkblom
32 31:41.2 10169 Julia Finér, Spring för Västsahara/ Emmaus Stockholm
33 32:00.4 5145 Lisa Thunström
34 32:03.2 5305 Astrid Warberg, Team Jacayl
35 32:04.3 5277 Marie Albertsson
36 32:07.4 5269 Alice Persson
37 32:29.6 5396 Jennifer Stensson
38 32:42.4 5160 Emma Samuelsson
39 32:53.8 5006 Lina Burlin
40 33:46.8 5230 Cecilia Ridderstedt, Majornas IK
41 33:52.3 5085 Kerstin Andersson, Team Sweden for Palestine
42 33:58.8 5235 Eva Ludvigsson, Uddevalla
43 34:18.9 5174 Monika Sekovska
44 34:23.8 10172 Azade Venya, Lag Klar
45 34:49.5 5391 Christina Danielsson
46 34:49.7 5062 Lisa Magnusson, Alingsas
47 34:50.3 5081 Johanna Andersson
48 35:27.2 5263 Kristin Ivarsson, Björkåfrihet
49 35:59.7 5244 Ann-Sofi Klingborg, Spring för Västsahara/ Emmaus Stockholm
50 36:00.0 5278 Daniela Figueroa, Västra Frölunda
51 36:30.0 5090 Annika Aurell, 41457 Göteborg
52 36:33.0 5117 Ebba Hagberg
53 36:59.3 5241 elisabeth jangsten
54 37:16.9 5224 Ninn Mosel, Awesome
55 37:30.3 5166 Ellen Odlöv, Playscan
56 38:01.4 5163 Anna Schoberg
57 38:10.3 10052 Reem Ghunmat, UPwC Palestina
58 38:18.7 5116 Anna Evenstedt
59 38:31.8 5016 Monika Widegren, Proletären FF
60 38:36.9 5050 Susanne Björkblom
61 38:51.5 5185 Evelina Orrlöv
62 39:26.4 5225 Ulla Alivodic
63 39:30.4 5103 Aisha Chalabi, Järfälla
64 41:07.9 5053 Elisabeth Bjurklint, Göteborg
65 42:23.3 10020 Åze Nousratpour
66 42:34.1 5397 Jalaa S A Alree, UPwC, Palestina
67 43:02.6 5180 Monica Boring
68 43:02.9 185 Ida Boring
69 44:30.2 5227 Susanne Fjällemark, Ljungskile folkhögskola
70 44:42.1 5002 Matilda Fahlén
71 44:42.4 5026 Marie Fahlén
72 45:08.5 10125 Sabina Sejdic
73 46:42.1 5399 Nivin walid Abel Rahim Rizq, UPwC, Palestina
74 46:43.1 10053 Meran Zahran, UPwC Palestina
75 47:17.5 5236 Moa Björnerås
76 47:17.7 5242 Karin Johansson
77 47:46.0 5245 Nadine Frisk, Spring för Västsahara/ Emmaus Stockholm
78 53:22.0 10167 Caroline Nord, Spring för Västsahara/Emmaus Stockholm
79 53:22.3 5004 Boel Johnsson
80 55:32.4 5392 Eva Gramnes

Herrar 10 km

1 34:02.2 10203 Leo Magnusson, Sävedalens AIK
2 34:40.7 10049 Salah Amedian, Västsahara
3 35:36.8 10084 Klas Johansson, Vegan runners IK
4 35:41.9 10188 Zakaria Azzeddine
5 37:41.4 10085 Adam Henrysson, Stensjöns IF
6 37:50.2 10194 Stefan Engelbrektsson, Alingsås IF Friidrott
7 38:00.8 10192 Erik Diding, Warberg Running Club
8 38:26.4 10198 Anders Solvik
9 38:48.7 10061 Christopher Tingö, Majornas IK
10 39:18.3 10153 Jakob Hjelmåker
11 39:21.5 10056 Adam Nyström, Proletären FF
12 39:21.9 10206 Staffan Sundvall, Solvikingarna
13 39:23.4 10152 Acke Holmberg
14 40:02.8 10174 Anders Hederskog, MHK
15 40:47.1 10122 Daniel Jalker Stenmark
16 41:03.0 10176 Richard Holmes, Torslanda
17 41:03.3 10207 Axel Sundberg
18 42:10.1 10182 Arvid Arnemyr
19 42:16.2 10183 Jan Billy Aas, Kråkstad friidrett
20 42:26.5 10195 Joakim Fihn
21 42:31.0 10141 Hannes Norblad, Vita Björn Norra
22 42:53.8 10197 Christian Persson
23 43:22.2 10187 Erik Pettersson, THEOCRGYM
24 43:23.3 10094 Mattias Jonson
25 44:36.5 10062 Jens Sandahl, Sävedalen
26 44:37.8 10196 Mathias Johansson, Umara sportsclub
27 44:45.2 10199 Mattias Andersson
28 44:48.5 10093 Salman Eskandari
29 45:19.9 10098 Cornelis Naezer
30 45:47.6 10175 Kristoffer Rosén
31 46:50.8 10150 Johan Sabel
32 47:12.2 10154 Petter Gustafsson
33 47:18.3 10059 Jakob Kilner, Proletären FF
34 47:27.8 10067 Martin Barregård, GATS
35 47:40.8 10110 Jens Naezer, -
36 48:04.0 10170 Said Enayatie, Lag Klar
37 48:16.6 10162 Anton Mattsson
38 48:21.7 10100 Tom Dahlström, Vegan Runners IK
39 48:23.7 10184 Kennet Klemets
40 48:27.0 10398 Linus Ahlbäck, PKK
41 48:27.5 10202 Ulf Johansson, Stenungsunds Friidrott
42 48:33.3 10072 Joakim Berlin, Göteborg
43 48:50.8 10065 John Pangalos
44 49:01.0 10129 Thord Jalker
45 49:10.4 10148 Martin Ljungberg, Vegan Runners IK
46 49:12.7 10205 Johan Ulff
47 49:40.5 10400 Johan Mattsson
48 49:45.9 10178 Lennart Hansson, Rosapantern.com
49 49:51.7 10074 Johannes Malmgren
50 50:02.8 10159 Viktor Fox
51 50:12.2 10177 jari kauppinen, Lonesome Runners
52 50:15.7 10191 Johan Frisch
53 50:19.3 10119 lars nyberg
54 50:29.3 10004 Albin Norqvist
55 50:32.8 10068 Keyvan Minoukadeh, FiveFilters.org
56 50:43.6 10164 Peter Billqvist
57 50:48.9 10108 Rune Fjelldal, Vegan Runners IK
58 51:02.2 10055 Zoltan Tiroler, Svensk-Kubanska Föreningen
59 51:31.3 10003 Jesper Norqvist
60 51:48.1 10121 Jon Blomberg
61 51:51.0 10070 Leodan Rodríguez
62 52:35.5 10124 Johan Cristensen, Playscan
63 52:50.3 10208 Gustaf Lindblom
64 52:59.2 10101 Martin Ahnoff, Göteborg
65 53:02.3 10171 Rebwar Venya, Lag Klar
66 53:57.8 10185 Alexander Olsson, Lonesome Runners
67 54:09.5 10135 Torbjörn Gabrielsson, Uddevalla Boxningsklubb ställde
68 54:19.5 10173 Carl Johansson, Lag Klar
69 55:02.6 10126 Allan Gerdin
70 55:02.9 10023 Erland Caceres, Fuerza Mapuche
71 55:17.8 10181 Toheed Ghandriz, Gothenburg
72 55:20.4 10071 Mitchel Rodriguez
73 55:38.6 10106 Håkan Gustafsson
74 55:47.3 10149 Petter Westerström, Uddevalla Frihetliga Socialister
75 57:18.2 10201 Finn Ternrud
76 57:36.0 10057 William Wismeier, Proletären FF
77 57:45.9 10132 Ingemar Lund, Svensk-Kubanska Föreningen
78 58:00.4 10022 Johan Allander
79 58:35.0 10166 Juan Obregon, Spring för Västshara/Emmus Stockholm
80 58:38.4 10091 Rudi Nickels, TV Groß-Umstadt
81 58:51.6 10137 Sasidhar Podapati, Ericsson AB
82 59:39.6 10044 Lennart Odhström, IF Elfsborg
83 59:45.5 10120 Pontus Alkenhoff
84 1:00:33.8 10046 Oscar Lindholm
85 1:00:52.2 10138 Varadarajan Pattabiraman, Ericsson AB
86 1:01:21.4 10399 Ingemar Johansson, Spring för Västsahara
87 1:01:37.4 10015 Lars-Olof Månsson, Solvikingarna
88 1:02:35.2 10131 Kent Holm, Trollhättans IF Friidrott
89 1:02:51.5 10048 Burak Cakil
90 1:03:32.0 10136 Rohan AppillaChakravarthula, Gothenburg
91 1:06:13.9 10161 Mathias Niklasson
92 1:07:06.6 10160 Andreas Larsson
93 1:15:51.3 10133 Shpetim Kameri
94 1:16:11.8 10026 Conny Ohlsson

Herrar 5 km

1 18:04.1 5221 Nicklas Gunnarsson, Örgryte IS Friidrottsklubb
2 18:45.3 5239 Ivan Magnusson, Sävedalens AIK
3 18:56.4 5286 Matthew Corney
4 19:04.4 5282 Lars Selberg, SOLVIKINGARNA
5 19:16.7 5218 Johan Svensson, Majornas IK
6 19:22.3 5238 Per Ahlström, Göteborg
7 19:34.4 5178 Jimmy Nord, Hemsjö IF
8 19:46.1 5048 Ahmed Mahmoud, Göteborg
9 20:04.4 5179 Jörgen Jonsson, Hemsjö IF
10 20:54.4 5281 Niclas Carlsson, IK Burtlundarna
11 21:03.3 5292 Abdinasir Faarah
12 21:03.6 5148 Albin Sandström, Blatte United
13 21:22.7 5390 Eric Morais
14 21:46.9 5139 Andrej Berntsson, Proletären Kampsportsklubb
15 22:31.6 5270 Erling Borén, -
16 22:32.4 5265 (Namn saknas)
17 22:34.4 5169 Mattias Agerberg, Playscan
18 22:49.0 5201 Erik Elldér
19 22:52.8 5197 Mattias Luks, IF Kville
20 22:54.9 5161 Johan Elldér
21 22:55.5 5074 Alexander Alvarado, Proletären Kampsportsklubb
22 23:38.1 5288 Per Tillenius, Ormögat trail
23 23:39.0 5144 Erik Wiberg
24 23:53.6 5114 ragnar nyberg
25 24:05.2 5216 Louie Irvine, Bergsjö Skolan
26 24:06.2 5394 Olli Svenn
27 24:08.1 5280 Anton Andrén
28 24:37.9 5285 Simon Larsson, Göteborg
29 25:21.7 5395 Hakim Ahmaed, Mixgården
30 25:29.5 5082 Miguel Alvarez
31 25:30.7 10060 Tor Härnqvist, Proletären FF
32 25:31.1 5102 Marcus Jönsson, Proletären FF
33 25:46.8 5289 Olle Gerdin
34 25:50.1 5075 Alfredo Teran, Proletären Kampsportsklubb
35 26:10.0 5098 Gustav Hansson
36 26:10.2 5111 Lowe Bergström
37 26:11.4 5077 Magnus Ottosson, PKK
38 26:14.7 5073 Elliot Rath, Proletären Kampsportsklubb
39 26:18.4 5108 Szabolcs Domján, Lindome
40 26:18.7 5132 Jens Östling, Proletären Kampsportsklubb
41 26:27.4 5177 Pär Hallenberg, Kalmar
42 26:46.9 5193 Jan Erik Bergqvist, Röda Johanneberg
43 27:35.7 5063 sven-arne persson, hisings-backa
44 27:44.1 5276 Jakob Albertsson
45 27:47.8 5205 jonatan rignäs
46 27:51.4 5284 Meik Erdelkamp, -
47 27:54.9 5212 Jonas Sjöstrand
48 27:56.4 5038 William Bernting, Göteborg
49 27:59.8 5254 Johan Mårtensson, MHK
50 28:00.3 5303 Oliver Lagnander
51 28:43.1 5229 Magnus Bergius, Majornas IK
52 28:48.3 5291 Shueyb Fasrah
53 28:50.1 5294 Kamal Adi
54 28:53.7 5274 Christer Simfors, Majornas 2:a rote
55 28:55.7 5186 Chester Elmroth
56 28:57.2 5061 Oskar Karlsson, Proletären FF
57 28:59.1 262 Mark Jojnson, Folkhögskolan i Angered
58 29:15.5 5109 Leif Olsson, Goteborg
59 29:17.1 5001 Hans Hamrin, sundbyberg
60 29:23.6 5256 Teodor Sundström
61 29:26.5 5213 Fredrik Andersson, Bergsjö Skolan
62 29:37.4 5272 ivan hermansson, göteborg
63 29:43.8 5119 Anton Söron, Bergsjö Skolan
64 29:47.5 5162 Joakim Olofsson
65 29:53.4 5187 Joachim Hagvall, Göteborg
66 30:11.4 5060 Siamak Ansari, Utbildning Förening Mehregan
67 30:11.8 5267 László Sall Vesselényi, Samidoun Göteborg
68 30:24.3 5005 Jan Billy Aas, Team Sportsmanden
69 30:25.4 5198 Rolf Bergsen, Hagsätra
70 31:18.7 5097 Lennart Mårtensson
71 31:35.8 10016 Niclas Rosell
72 31:48.8 5003 Victor Bergqvist, Katrinelundskolan
73 32:02.4 5086 Claes Bjurklint
74 32:03.8 5304 Andreas Johansson, Team Jacayl
75 32:08.1 5165 Marcus Hevetin, Playscan
76 32:10.0 5036 Oscar Djupfeldt
77 32:34.3 5099 David Mattsson
78 32:51.3 5257 Valter Sundström
79 32:53.1 5290 John Johansson
80 33:08.1 5118 Jimmy Ulldal
81 33:08.8 188 Karl Boring
82 33:11.6 5268 Nicolas Malmsten
83 33:16.4 5157 Gunnar Olofsson, Giga IK
84 33:35.6 10038 Lukas Ljungcrantz, Vegan Runners IF
85 34:21.3 5302 Vlatko Jovanovski
86 34:28.3 5226 Stig Thörnqvist, Göteborg
87 34:41.6 5167 Putte Karlsson, Playscan
88 34:42.8 5233 Mikko Lind, Proletären Kampsportsklubb
89 34:43.2 5126 Christian Andersson, Proletären Kampsportsklubb
90 34:45.6 5168 Hampus Odlöv, Playscan
91 34:59.5 5017 Bosse Johansson, Göteborgs Hamnarbetares IF
92 35:23.6 5115 Thomas Dahlén, SKFs Kommunistiska förening
93 35:30.8 5204 erik Alexandersson
94 35:39.5 5034 Roland Mårtensson, Raftälven
95 35:41.1 10045 Lars Ljungdahl, Askim
96 35:48.8 5059 Siamak Taklimi, Utbildning Förening Mehregan
97 36:29.7 5051 Kjell Corneliusson
98 36:31.8 5022 Andreas Carlsson, Brunkebergsåsen KorpenKlubb
99 36:45.3 5228 Rasoul Raisi Bahman, Bergsjö Skolan
100 37:06.9 5093 Sten Brodén, Idefjordens SK
101 38:00.5 5183 Lars Gerdin
102 39:28.4 5058 Masod Rad, Utbildning Förening Mehregan
103 40:21.9 5057 Hakan Hekmati, Utbildning Förening Mehregan
104 41:22.8 10007 Bo Engstrand, Hammarby skidförening
105 42:41.1 5054 Akbar Hekmati, Utbildning Förening Mehregan
106 43:32.3 5209 Tom Claesson
107 44:59.9 5011 Paul Hedman
108 45:18.4 5055 Bijan Zarabi, Utbildning Förening Mehregan
109 45:25.9 5008 Daniel Carlenfors
110 45:34.1 5253 Kevin Venya, Lag Klar
111 49:03.6 5056 Hamid Rad, Utbildning Förening Mehregan
112 53:58.8 5012 Jesper Berglund

Övriga 10 km

1 58:00.1 10019 Ala Rebwar

Övriga 5 km

1 34:42.0 5019 Valentina Teresa Aras, Angered
2 35:10.9 5020 Sara Kelilnejad
3 37:09.9 5021 Anders Christian Berntzén

Resultatlistor

2018

Damer 10 km

1 41:53.0 10137 Anna Hallberg, Majornas IK
2 42:00.1 10141 Lykke Barck
3 45:42.5 10131 Annika Vilhelmson
4 46:31.3 10088 Josefine Soto Jansson, Hässelby SK
5 46:59.6 10083 Malin Wiberg
6 47:03.5 10077 Petra Klac
7 48:21.9 10129 Linnea Van Lokhorst
8 48:24.0 10115 Karolina Wicén
9 48:27.3 10116 Linnea Karlsson
10 49:17.2 10078 Lisa Sjöström
11 50:05.1 10085 My Opperdoes
12 50:05.8 10080 Anna Funkqvist
13 50:28.3 10022 Sella Molu mattsson
14 50:51.0 10121 Sofie Holmberg Tankred, Trollhättan IF Friidrott
15 50:53.5 10062 Eva Eggels
16 53:12.0 10130 Frida Svahn, GRC
17 53:54.9 10028 Karin Sjögren
18 54:22.4 10123 Sara Moberg, Solvikingarna
19 56:28.2 10107 Fairuz Syed ahmad
20 58:20.2 10065 Sara Frenneson
21 59:14.7 10142 Jenny Karlsson
22 59:47.4 10087 Frida Lernstål, Sing Sing
23 1:01:49.6 10122 Hedvig Freden
24 1:02:44.6 10136 Amanda Karlsson
25 1:03:56.2 10037 Louise Saaranen
26 1:04:13.3 10096 Veronica Hagman
27 1:04:29.4 10098 Sandra Nilsson
28 1:04:29.7 10100 Jenny Gustafsson
29 1:04:55.1 10072 Ida Feltzin
30 1:05:54.5 10014 Elisabeth Ahrent
31 1:05:54.7 10049 Edda Ahrent
32 1:14:05.1 10012 Helen McKay
33 1:18:25.8 10036 Claudia Berghaus

Damer 5 km
1 21:28.9 5243 Johanna Johansson, IF Rigor
2 22:04.5 5148 Emma Skygebjerg
3 24:18.0 5241 Siri Pollak
4 24:49.0 5171 Lilla Maria Radovics, Göteborg Running Club
5 25:07.8 5147 Tilda Skygebjerg
6 25:48.8 5061 Karin Emanuelsson
7 26:10.4 5225 Beatrice Anderberg, Ringhals IF
8 26:30.3 5054 Selma Windahl, Majornas IK
9 27:31.6 5248 Thea Novak, Azalea BK
10 27:51.7 5167 Annika Fernerud
11 28:45.5 5232 Malin Lindahl
12 29:02.5 5216 Matilda Andersson
13 29:17.9 5226 Malin Ellegård
14 29:20.0 5099 Mia Stenberg
15 29:49.7 5320 Frida Nowotny
16 29:54.0 5231 Maria Nilsson
17 30:06.7 5198 Anna Bjurklint
18 30:26.5 5050 Unni Gunnarsson
19 30:48.1 5253 Lisa Lapidus
20 30:48.3 5132 Anna-Karin Larsson
21 30:49.2 5234 Karolina Palm Österberg
22 30:53.1 5172 Jennifer Stensson, Playscan
23 30:59.4 5005 Hanna Frejd, Proletären FF
24 31:00.4 5164 Lina Carlsson
25 31:02.1 5022 Kristina Persson
26 31:08.2 5178 Sandra Ekvall, -
27 31:40.7 529 Marie Albertsson
28 31:48.9 5209 Åsa Olsson
29 31:49.6 5020 Anna Björck
30 32:00.6 5213 Annika Karlsson
31 32:18.3 5117 Tanya Charif
32 32:28.3 5146 Maria Jonsson, Från Sverige till Palestina marathon 2019
33 32:34.2 5015 Erika Rozsahegyi
34 32:41.1 5252 Antonieta Ojeda
35 32:41.7 5014 Desideria Rolfö
36 32:42.0 5013 Ajla Hodzic
37 32:57.6 5123 Karin Mattsson
38 33:31.8 5199 Frida Falk
39 33:36.6 5040 Emilia Haraldsson, Palestinagruppen i Nybro
40 33:40.9 5063 Annika Aurell
41 34:41.3 5449 Johanna Sundfelt
42 34:45.9 5058 Marta Heras, Shbamklubben
43 34:55.6 5215 Sofia Pekkari, Dramaten
44 35:40.7 5401 Nina Sinkkonen
45 35:51.6 5106 Anita Nordin
46 35:52.1 5098 Alexandra Wedin
47 36:03.5 5124 Lena Andersson
48 36:21.1 5133 Lilian Andino, Svensk-salvadoransk förening
49 36:21.7 5261 Chatharina Qvirist
50 36:36.3 5009 Karin björkblom
51 36:36.5 5142 Susanne Björkblom
52 37:28.6 5038 Monika Widegren, Proletären FF
53 37:37.9 5239 eva schmidt
54 37:54.5 5233 Barbara Klauz
55 38:09.5 5251 Sofia Muhammed, Hälsoteket Angered Ungdomsträning
56 38:09.8 5205 Hanna Jadenius, Proletären FF
57 38:58.4 5130 Yvonne Gunnarsson Nord
58 39:00.6 5101 Elisabeth Bjurklint
59 39:19.7 5062 Luisa Garcia
60 39:28.4 5152 Anna Ginsthammar
61 39:29.9 5151 Josefine Ginsthammar
62 39:37.9 5187 Louise Eriksson
63 39:39.7 5206 Sonja Karlsson
64 40:37.9 5247 Jennie WAlFRIDSON
65 43:39.8 5145 Camilla Larsson, Från Sverige till Palestina marathon 2019
66 45:01.2 5258 Susanne Fjällemark
67 45:32.3 5125 Anita Andersson
68 51:00.9 5118 Sara Habchi
69 51:01.2 5119 Lisa Werthén
70 53:00.3 5051 Fatima Khalil
71 53:00.6 5052 Rasha Badran
72 53:29.9 5181 Sophia Obitz, Blatte United
73 53:30.2 5180 Andrea Teran, Blatte United
74 57:59.2 5214 Catarina Stymne
75 1:06:31.5 5089 Meis Jalil, Blatte United
76 1:06:42.9 5153 Nathalie Altamirano, Blatte United
77 1:07:47.5 10095 Eva Gramnes, x
78 1:07:48.6 5007 Ulla Jannerling

Herrar 10 km
1 31:53.7 10003 Mikael Ekvall, Strömstad lk
2 32:34.8 10054 Daniel Berggren, Strömstad Löparklubb
3 37:46.9 10120 Stephanè Mezie, Trollhättan IF Friidrott
4 38:09.3 10081 Anders Hederskog, MHK
5 40:37.4 10138 Joakim Fihn
6 40:48.7 10059 Adam Nyström, Proletären FF
7 40:54.4 10103 Peter Torsell, Mölndals AIK
8 41:00.9 10140 Erik Westh
9 41:21.2 10143 Axel Sundberg, Angered MBIK
10 42:55.7 533 Efteranmäld Löpare, Namn Saknas
11 43:08.8 10089 Rasmus Andersson, Vegan Runners IK
12 44:46.0 10144 Tomas Weijs
13 44:56.8 10124 Andreas Hartman, Majornas IK
14 45:05.8 10109 Jörgen Nilsson, Solvikingarna
15 46:06.0 10016 Kim Svensson
16 46:18.4 10097 Filip Morén
17 46:28.2 10075 Kristofer Jansson, Göteborg City ff
18 46:55.9 10045 Johan Jensen
19 46:59.2 10084 Erik Wiberg
20 47:12.7 10011 Gustaf Andersson Törner
21 47:20.8 10039 Erik Sundfelt, Sing sing
22 47:26.9 10101 Pierre Ekvall, Strömstad LK
23 47:49.2 10090 John Pangalos
24 47:51.5 10105 Warner Rosales Lopez, Costa Rica
25 47:54.6 10139 Johan Ulff
26 47:56.1 10118 Ralph Peeker, Triathlon Väst
27 47:58.5 10076 Keyvan Minoukadeh, FiveFilters.org
28 48:00.8 10029 Zoltan Tiroler
29 48:11.8 10046 Henrik Pettersson, Cliffhangerz
30 48:25.3 10067 Jonatan Kallus
31 49:14.4 10108 Martin Johnsson, Mölndal
32 49:38.8 10091 Martin Samson, DRT Kungsbacka
33 49:45.9 10145 Lennart Andersson
34 49:54.4 10041 Martin Barregård, Göteborgs Atlet och Triathlonsällskap GATS
35 50:24.1 10004 Pär Hallenberg, Kalmar
36 51:46.6 10064 Johan Wennberg, Karlstad Muay Thai
37 52:07.1 10044 Joel Opperdoes
38 52:26.1 10146 Gustaf Lindblom
39 52:36.8 10092 Alexander OLSSON, Lonesome Runners
40 52:46.5 10071 Martin Börjesson
41 53:17.8 10126 Love Jansson
42 53:26.1 10086 Allan Gerdin
43 53:34.7 10070 Staffan Lindström
44 53:41.2 10066 Henke Frejd
45 54:20.3 10050 Felix Falk, Ship to Gaza
46 56:11.2 10106 Ali Alsagoff
47 56:14.2 10082 Sven Åke Braf
48 59:10.1 10099 Johan Christensen, Playscan
49 59:47.7 10132 Ingemar Lund, "Svensk-Kubanska Gbg."
50 1:00:21.9 10063 Tommy Elg
51 1:03:25.7 10069 Ola Kuremyr, Pionjärledarna AIF
52 1:07:46.0 10025 Andreas Köhler, RKU
53 1:08:29.7 10005 Svante Welin
54 1:14:05.3 10013 Magnus McKay
55 1:14:56.8 10110 Conny Ohlsson

Herrar 5 km
1 16:25.7 5276 Jens Petrusson, Ullevi FK
2 16:43.8 5140 Hampus Börjesson, Ullevi FK
3 17:07.5 5197 Chris Gray, ÖIS
4 19:29.0 5212 Örjan Ahnoff
5 19:30.9 5448 Cabdifataax Mohammed, Proletären FF
6 19:43.3 5450 Ivan Magnusson
7 20:06.5 5035 Ahmed Mahmoud
8 20:31.3 5262 Alexander Kaså Liljemark
9 21:43.9 5228 Daniel Kvarfordt
10 22:09.6 5091 Albin Sandström, Blatte United
11 22:24.5 5032 Jens Sandahl
12 22:43.4 5302 Mohamod Ali Ahmed, Cruz Azul IF
13 23:06.9 5131 Erik Ström, MHK
14 23:21.4 5160 Johan Elldér
15 23:24.3 5085 Jonatan Rivera, Blatte United
16 23:30.2 5196 Erik Oderstam Söron, Bergsjö Skolan
17 23:51.0 5070 Alexander Alvarado, Blatte United
18 23:52.8 5185 Olof Ryberg, Örgryte IS
19 23:53.0 5184 Arvid Ryberg, IF Göta
20 23:53.3 5263 Jakob Albertsson
21 23:58.9 5255 Erling Borén
22 24:15.0 5257 Hakim Ahmed
23 24:16.9 5256 Atis Apenitis, Atla team
24 24:18.6 5001 William Wismeier, Cliffhangerz
25 24:23.3 5249 Julian Novak, Älvsborgs FF
26 25:04.2 5100 Glen Aldwin
27 25:44.6 5169 Jan Erik Bergqvist, Röda Johanneberg
28 25:46.6 5210 Lars Nyberg
29 25:49.7 5303 Fredrik Stahre
30 25:55.9 5155 sven-arne persson
31 25:57.2 5224 Isak Anderberg, Mölndals AIK
32 26:11.0 5260 Olle Gerdin
33 26:30.8 5245 Max Smidje, 1990
34 26:35.9 5301 Ahmed Abdisalam
35 26:41.1 5055 Joen Windahl
36 26:57.7 5122 Christer Simfors, Majornas 2:a rote
37 27:03.5 5080 Magnus Ottosson, Blatte United
38 27:11.7 5107 Mattias Nilsson
39 27:13.0 5143 Joakim Falk
40 27:17.0 5238 Christofer Stäke, MHK
41 27:17.8 5135 Olle Sandahl
42 27:21.1 5182 Martin Eklind
43 27:41.9 5211 Tommy Johansson
44 27:47.6 5141 Isak Lyckberg
45 27:58.4 5175 Mark Johnsson, Folkhögskolan i Angered
46 28:04.4 5242 Stefan Örgård
47 28:08.5 5218 Andreas Chadien, Lilla Bäcken
48 28:20.3 5031 Marcus Jönsson, Proletären FF
49 28:40.7 5150 Axel Kinhult
50 28:40.9 5112 Leif Olsson
51 29:03.4 5043 Siamak Ansari, Föreningen Mehregan
52 29:08.4 5190 Fredrik Andersson, Bergsjö Skolan
53 29:09.8 5246 Henrik Björck Wigartz
54 29:12.9 5128 Mohammed Khan, Proletären FF
55 29:41.0 5194 Anton Söron, Bergsjö Skolan
56 29:41.2 5168 Emil Fernerud
57 29:53.1 5012 hans hamrin, sundbyberg
58 30:49.8 5048 Houshang Föreningen Mehregan, Föreningen Mehregan
59 31:01.8 5042 Majd Alsairafi, Proletären FF
60 31:02.5 5254 John Lapidus
61 31:47.1 5188 Pieter Söron, Bergsjö Skolan
62 32:02.6 5219 Gunnar Olofsson, Borås Palestinagrupp
63 32:20.7 5120 Björn Aadnöy
64 32:55.0 5006 Victor Bergqvist, Proletären FF
65 33:43.6 5041 Johan Karlsson, Palestinagruppen i Nybro
66 33:56.1 5108 Claes Bjurklint
67 34:17.7 5024 Bosse Johansson, Göteborgs Hamnarbetares IF
68 34:44.3 5057 Thomas Dahlén, SKFs Kommunistiska förening
69 35:28.7 5044 Akbar Föreningen Mehregan, Föreningen Mehregan
70 35:53.5 5240 Fredrik Grinder, Nödinge SK
71 35:58.6 5191 Kent Lindblad, Bergsjö Skolan
72 37:29.0 5113 Roland Mårtensson
73 37:48.2 5121 Tom Claesson
74 38:50.6 5134 Lars Gerdin
75 38:57.3 5237 Mohammed El Shobaki
76 39:13.0 5036 Dan Kotka
77 40:05.9 5045 Bijan Föreningen Mehregan, Föreningen Mehregan
78 40:06.7 5046 Masood Föreningen Mehregan, Föreningen Mehregan
79 43:39.4 5144 Tobbe Larsson, Från Sverige till Palestina marathon 2019
80 50:15.6 5047 Hamid Föreningen Mehregan, Föreningen Mehregan
81 58:31.2 5259 Ulf Olausson

Övriga 10 km
1 46:38.5 10093 Simon Jonsson, Vegan Runners IK

Övriga 5 km
1 27:31.8 5250 Ines Kataoka
2 35:53.3 5129 Valentina Teresa Aras
3 1:03:05.5 5092 Linda Jansson
4 1:03:06.1 5093 Benjamin Aaröe